Oczyszczanie twarzy

Prawie każda i każdy z was w wieku nastoletnim spotykał się z problemami skórnymi. A mówiąc dosadnie, wszyscy męczyliśmy się kiedyś z niedoskonałościami. Jedni z was mieli większe problemy, a inni mniejsze, ale wszyscy ubolewaliście z tego powodu. Jak można zmniejszyć problemy skórne?

W głównej mierze skala i rozmiar waszych problemów uzależniona jest od waszych hormonów. Dziewczynki z wyższym poziomem testosteronu mają większe problemy z niedoskonałościami, od swoich koleżanek, które tego testosteronu mają mniej. Rozwiązanie problemów zależy więc od ustabilizowania poziomu hormonów. Jedni w tym celu biorą antybiotyki (które w niektórych przypadkach działają tylko w momencie ich brania, a jak się przestanie je brać, to niedoskonałości wracają), a inni udają się do kosmetyczki na kompleksowe oczyszczanie twarzy. W warunkach domowych także można takie oczyszczanie sobie zafundować. Jak to zrobić?

Po pierwsze parówka - przed podejściem do oczyszczania, należy umyć twarz żelem oraz zagotować wodę i zrobić sobie tak zwaną parówkę. Wodę gorącą należy nalać do miski bądź garnka, głowę wsadzić nad garnek i zakryć ręcznikiem. Parówkę należy przeprowadzać przez 15-20 minut. Dzięki temu wasze pory się rozszerzą.

Następnie siadacie przed lusterkiem i wyciskacie niedoskonałości. Kosmetyczki robią to samo, więc nie należy obawiać się negatywnych skutków takiego wyciskania.

Po wyciskaniu skórę należy przemyć tonikiem do twarzy i nałożyć maseczkę oczyszczającą. Po 20 minutach maseczkę należy zmyć.

Pamiętajcie, aby tego zabiegu nie wykonywać zaraz przed wyjściem. Po wyciskaniu twarz puchnie.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one